Insect-OUT® Forte, Środek Na Komary i Kleszcze - Spray

Producent: fgw3 GmbH
  • nowość
Galeria Allegro 20210930-_DSC9791-Edit.jpg
  • nowość
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 h
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
Zyskujesz 40 pkt [?]
Na zwrot lub wymianę masz 30 dni

Opis

Oryginalny produkt niemieckiej firmy fgw3 GmbH, która jest jednym z wiodących producentów specjalistycznych środków przeciw insektom. Repelent INSECT-OUT® FORTE zawiera Ikarydynę - skuteczny i jednocześnie bezpieczny środek przeciw ukąszeniom. Nie zawiera dyskusyjnego DEET, a wykazuje podobną skuteczność. Preparat polecany podróżnikom, wędkarzom, myśliwym, survivalowcom i osobom spędzającym aktywnie czas. Natrętne komary, meszki i muchy są zmorą wakacji i aktywności na świeżym powietrzu. Środek odstrasza: komary, kleszcze, moskity, muchy, meszki, wszy, pchły, pluskwy i większość innych gryzących insektów. Ukąszenia przez owady są nie tylko nieprzyjemne lecz mogą nieść za sobą groźne skutki zdrowotne. W krajach tropikalnych i subtropikalnych, nawet najbardziej pospolite moskity, komary i pluskwiaki przenoszą groźne choroby jak np malaria, dur, gorączka krwotoczna, zapalenia mózgu, leiszmaniozę itd. Największym zagrożeniem czyhającym w polskich lasach nie są drapieżniki lecz kleszcze, które przenoszą boleriozę i KZM.

INSECT-OUT® FORTE - gwarantuje silne i długotrwałe działanie repelencyjne. Odstrasza owady nie zabijając ich, maskuje substancje zapachowe przyciągające owady paraliżując ich zmysły. INSECT-OUT® FORTE jest niemal bezwonny dla człowieka i bezbarwny. Środek może być stosowany bezpośrednio na odkrytą skórę lub na odzież (nie rozpuszcza sztucznych materiałów jak DEET). Według badań naukowych oraz doświadczeń Armii Australijskiej najodpowiedniejszym stężeniem Ikarydyny w gotowym środku jest 20% (200g/1kg), takie stężenie jest skuteczne przeciwko komarom i kleszczom. Większe stężenia zmniejszają bezpieczeństwo użytkowania nie wydłużając czasu ochrony.

Najefektywniejszym obecnie środkiem odstraszającym owady, a jednocześnie bezpiecznym dla zdrowia jest Ikarydyna (sec-butyl 2-(2-hydroxyethyl)piperidine-1-carboxylate). Substancja została wynaleziona przez farmaceutów z firmy Bayer w latach 80tych XX wieku. Środek wykazuje skuteczność na poziomie DEET, jest jednak o wiele bardziej bezpieczny dla zdrowia. Według WHO Ikarydyna „wykazuje doskonałe właściwości odstraszające, porównywalne, a często lepsze od właściwości standardowego DEET”. Produkty na bazie Ikarydyny, po raz pierwszy zostały zastosowane w Europie w 2001 r., zostały docenione przez Consumer Reports w 2016 r. jako jedne z najskuteczniejszych środków odstraszających owady. Wyniki badań na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu, nawet wysokich dawek Ikarydyny na układ nerwowy (jak jest w wypadku DEET). Ikarydyna jest bezzapachowa oraz nieszkodliwa, dlatego może być używana przez dorosłych oraz dzieci. Ikarydyna nie wywołuje podrażnień skóry i reakcji alergicznych. Ikarydyna w przeciwieństwie do DEET jest przeznaczona do stosowania bezpośrednio na skórę i różne materiały (np. odzież lub namiot), nie reaguje i nie rozpuszcza tworzyw sztucznych jak DEET.

Preparat w formie wygodnego atomizera z pompką mechaniczną, mgiełka umożliwia dokładne i równomierne rozprowadzenie. Pojemność 100ml wystarczy na setki użyć. Kapturek zabezpiecza przed mimowolnym wyciekiem np. podczas transportu.

 

Sposób użycia: nanieść równomiernie na skórę lub ubranie. Aby zabezpieczyć twarz, najpierw rozpyl środek w dłonie i rozprowadź na twarzy. Nie spryskiwać oczu i otwartych ran. W razie potrzeby powtórzyć zabieg w przypadku silnej potliwości lub po kąpieli.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: ŁATWOPALNA CIECZ I OPARY. POWODUJE POWAŻNE PODRAŻNIENIE OCZU. Trzymać z dala od źródła ciepła, ognia i iskier – ryzyko pożaru. Nie podpalać i nie spalać pustego opakowania. Przechowywać z dala od dzieci, w chłodnym i przewiewnym miejscu z dala od źródeł ciepła, ognia i nasłonecznienia.

 

INSTRUKCJA BEZPIECZEŃSTWA: Jeśli wymagana jest porada lekarska, pokaż opakowanie lub etykietę. W RAZIE KONTAKTU Z OCZAMI: Wyjąć soczewki kontaktowe. Płukać delikatnie oczy pod czystą, bieżącą wodą przez kilka minut. W wypadku uporczywego podrażnienia oczu zasięgnąć porady lekarza i uzyskać pomoc medyczną. Uważać by rozpylony środek nie dostał się do układu oddechowego, ust, nosa i błon śluzowych. Nie nakładać na uszkodzoną lub zaczerwienioną skórę. Nie nakładać na dłonie małych dzieci gdyż mogą włożyć je do buzi. Po powrocie zmyć środek wodą z mydłem. NIE UŻYWAĆ JEDNOCZEŚNIE Z INNYMI ŚRODKAMI. Nie stosować u dzieci – polecany jest środek INSECT-OUT® Kids.

 

INSECT-OUT® FORTE – dla dorosłych

produkt niemieckiej firmy fgw3 GmbH

repelent na bazie Ikarydyny – polecany przez WHO
jeden z najsilniejszych środków na rynku

duże bezpieczeństwo stosowania

stężenie 20% (polecane przez naukowców)

8h ochrony przed komarami

4h ochrony przed kleszczami

skuteczny, odstrasza większość insektów

chroni przed chorobami roznoszonymi przez owady

zabezpiecza przed dokuczliwymi ugryzieniami

odstrasza natrętne robactwo

bezwonny dla człowieka

może być stosowany na skórę i odzież (nie rozpuszcza mat. sztucznych)

wygodny atomizer z pompką - mgiełka

kapturek zabezpieczający,

bardzo wydajny, starczy na setki użyć

pojemność: 100 ml

 

INSECT-OUT® FORTE odstrasza:

komary

kleszcze

moskity

muchy

meszki

wszy

pchły

pluskwy

i inne

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl