TRAUMAFIX 10x19 Wojskowy Opatrunek Osobisty NATO

  • nowość
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 h
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
Zyskujesz 35 pkt [?]
Na zwrot lub wymianę masz 30 dni

Opis

Oryginalny produkt brytyjskiej marki Reliance Medical UK Ltd. Opatrunek TraumaFix™ Military. Został zaprojektowany przez szanowanych specjalistów w dziedzinie nowatorskich materiałów opatrunkowych, powstał w bliskiej współpracy z ratownikami MEDEVAC. Model zatwierdzony przez NATO, zgodny z surową specyfikacją. Opatrunek otrzymał numer magazynowy NSN (NATO Stock Number). Najwyższa, wojskowa jakość materiałów i wykonania. Stworzony do tamowania krwotoków występujących najczęściej na polu walki. Wielkość i chłonność kompresu została dobrana tak by zabezpieczać rany postrzałowe, miażdżone, rany zadane odłamkami, a nawet amputacyjne. Opatrunek umożliwia szybkie i łatwe założenie, nawet jedną ręką przez osobę poszkodowaną. Opatrunek jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko urazu.

Gotowy opatrunek jałowy - bandaż z kompresem. Prasowany, lekki i kompaktowy, mieści się w kieszeni. Zapakowany w solidny pokrowiec w kolorze maskującym. Brzegi z grubymi zgrzewami gwarantują hermetyczność i wodoodporność. Wyposażony w nacięcie ułatwiające otwieranie. Opatrunek swobodnie unosi się na wodzie. Dodatkowe, wewnętrzne opakowanie foliowe zapewniające aseptyczność.

Duży kompres jałowy zdolny pochłonąć płyny o dziesięciokrotności swojej wagi. Powierzchnia tamponu została pokryta nieprzywierającym pod wpływem krzepnięcia krwi materiałem. Bandaż elastyczny nowej generacji przyszyty do kompresu, posiada zdolność rozciągania aż do 250% swojej długości. Umożliwia precyzyjne dostosowanie siły nacisku na ciało i gwarantuje dobrą kompresję. Opatrunek nie wymaga użycia specjalnych technik bandażowania, doskonale trzyma się na ciele. Bandaż ma szerokość samego kompresu, jego długość została dobrana tak by umożliwić opatrywanie ran na tułowiu, głowie i kończynach. Bandaż został wyposażony w specjalny rzep, który zabezpiecza wolny koniec opatrunku.

 

 

TRAUMAFIX™ FIELD DRESSING

nowoczesny opatrunek osobisty

produkt brytyjskiej marki Reliance Medical UK Ltd.

zatwierdzony przez NATO

NSN-6510-99-210-7562

najwyższa jakość

opatrunek gotowy na duże rany

na rany postrzałowe, miażdżone, cięte, szarpane i oparzenia

lekki i kompaktowy, prasowany

wodoodporne opakowanie, hermetyczne

unosi się na wodzie

nacięcie ułatwiające otwieranie

dodatkowe opakowanie aseptyczne

duży kompres jałowy 10 x 19 cm

chłonie płyny o 10-cio krotności masy

nieprzywierająca powierzchnia tamponu

szeroki bandaż elastyczny

zdolność rozciągania do 250%

doskonale trzyma się na ciele

duży rzep do zabezpieczania końca bandaża

szerokość bandaża: 95 mm

min. długość bandaża: 150 cm

wymiary opakowania: ok. 16,5 x 10 x 3 cm

waga: ok. 75g

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl